KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14297132
nr 1429 7132
Johan Kahl
(1831-1905), Sverige
Signerad, daterad 1900, skärgård. Akvarell, bildmått: 18x24, yttermått inklusive ram: 29x36 cm
Johan Kahl, svensk lärare och bildkonstnär född 1831, död 1905 .
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 1 november 2021
kl 19:17:47
150 kr
300 kr
Johan Kahl
Läs mer om Johan Kahl